Mechanical
| Body Material | Polycarbonate |
|---|---|
| Installation Type | Surface mounted |
Electrical
| Electrical Rating | 1 |
|---|---|
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input voltage | 220-240Vac |
| U_ES_DALI_CURRENT | 235mA |
| U_ES_LOAD_PER_CHANNEL | 375 W / 1/2 HP, 1.6 A inductive load |
| Working Temp Range | 0 to 45 °C |
Driver
| U_DS_OUTPUT_RATING | Maximum 250 mA Guaranteed supply 235 mA |
|---|---|
| U_DS_TERMINAL_CAPACITY | Mains 1 – 4 mm2 Digital I/O 0.5 – 2.5 mm2 |
Compliance
| Standards |
|
|---|






