Mechanical
| Body Material | Polycarbonate |
|---|---|
| Installation Type | Field mount |
| IP Rating | IP20 |
Electrical
| Electrical Rating | 2 |
|---|---|
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input voltage | 220-240Vac |
| Working Temp Range | 0 to 55 °C |
Compliance
| Standards |
|
|---|
| Body Material | Polycarbonate |
|---|---|
| Installation Type | Field mount |
| IP Rating | IP20 |
| Electrical Rating | 2 |
|---|---|
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input voltage | 220-240Vac |
| Working Temp Range | 0 to 55 °C |
| Standards |
|
|---|
| Product Length | 206 mm |
|---|---|
| Product Width | 42 mm |
| Product Height | 30 mm |
| Order code | Item code | Description | Availability |
|---|---|---|---|
| 53168 | zc-iot-fc | Wireless field mounted application controller |