Mechanical
| Body Material | Anodised aluminium, toughened glass |
|---|---|
| Installation Type | Wall mount / independent |
| IP Rating | IP20 |
Electrical
| Electrical Rating | 2 |
|---|---|
| U_ES_DALI_CURRENT | 2mA |
| Working Temp Range | 0 to 45 °C |
Compliance
| Standards |
|
|---|
| Body Material | Anodised aluminium, toughened glass |
|---|---|
| Installation Type | Wall mount / independent |
| IP Rating | IP20 |
| Electrical Rating | 2 |
|---|---|
| U_ES_DALI_CURRENT | 2mA |
| Working Temp Range | 0 to 45 °C |
| Standards |
|
|---|
| Product Length | 116 mm |
|---|---|
| Product Width | 75 mm |
| Product Height | 37 mm |
| Order code | Item code | Description | Availability |
|---|---|---|---|
| 53452 | zc-ssd-blk | Smart switch with programmable touch display black to suit 84 mm wall mount |