Mechanical
| Body Material | Polycarbonate |
|---|---|
| Installation Type | Inbuilt |
| IP Rating | IP20 |
Electrical
| Electrical Rating | 3 |
|---|---|
| Input voltage | 24 Vdc max (IN1, IN2, IN3) |
| Max Humidity | 0 – 60 % |
Compliance
| Standards |
|
|---|
| Body Material | Polycarbonate |
|---|---|
| Installation Type | Inbuilt |
| IP Rating | IP20 |
| Electrical Rating | 3 |
|---|---|
| Input voltage | 24 Vdc max (IN1, IN2, IN3) |
| Max Humidity | 0 – 60 % |
| Standards |
|
|---|
| Product Length | 80 mm |
|---|---|
| Product Width | 30 mm |
| Product Height | 16 mm |
| Order code | Item code | Description | Availability |
|---|---|---|---|
| 53479 | zc-io-6 | Smart I/O interface |