Mechanical
| Body Material | Polycarbonate |
|---|---|
| Installation Type | DIN rail (35mm) |
| IP Rating | IP20 |
Electrical
| Electrical Rating | 2 |
|---|---|
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input voltage | 220-240Vac |
| U_ES_DALI_CURRENT | 2mA |
| Working Temp Range | 0 to 45 °C |
Compliance
| Standards |
|
|---|
| Body Material | Polycarbonate |
|---|---|
| Installation Type | DIN rail (35mm) |
| IP Rating | IP20 |
| Electrical Rating | 2 |
|---|---|
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input voltage | 220-240Vac |
| U_ES_DALI_CURRENT | 2mA |
| Working Temp Range | 0 to 45 °C |
| Standards |
|
|---|
| Product Length | 72 mm |
|---|---|
| Product Width | 92.5 mm |
| Product Height | 62 mm |
| Order code | Item code | Description | Availability |
|---|---|---|---|
| 19029 | zc-controller | DALI-2 application controller and Ethernet DALI gateway |